אם אתם אנשי חורף וממתינים במשך כל השנה לחודשים הקרירים בהם הגשם שוטף את הרחובות והכפרים, אם מגפיים ומעילים חמים ובעיקר – שלג גורמים לכם לאושר אדיר, הרי שנסיעה לחרמון תפורה עליכם. בחרמון המושלג, תוכלו ליהנות מגלישת סקי וסנובורד ברמות שונות, לערוך מלחמות שלג, לבנות איש שלג ולבלות עם האנשים הקרובים אליכם, אך כדי להפיק מהנסיעה את המירב, חשוב להצטייד בהתאם – גם במידע וגם בציוד מתאים.

טיפים לקראת נסיעה לחרמון המושלג

 

  1. הכירו את שעות פתיחת האתר – בכל ימות השבוע בהם מזג האוויר מאפשר בילוי בחרמון, נפתח האתר בשעה 08:00 בבוקר. האתר נסגר בשעה 16:00, כאשר רוב המבקרים מגיעים בסביבות השעה 12:00. כדי להימנע משעות העומס ומהצפיפות, רצוי להקדים ואפילו להגיע לילה לפני הבילוי. יש לציין שניתן לעלות על הרכבל עד השעה 15:20 ולרדת באמצעותו עד השעה 15:45, כאשר על יתר המתקנים ניתן לעלות עד השעה 15:30. רכבים מורשים להיכנס אל האתר עד השעה 15:00.
  2. מחירים (לא מחירון מלא) – הכניסה לאתר אינה כרוכה בתשלום. כמו כן, ניתן לצאת לסיורים בפסגה ללא תשלום. יחד עם זאת, כדי להגיע אל הפסגה יש לעלות ברכבל שעלותו 42 שקלים לילד בגיל 12 ומטה ו- 49 שקלים למבוגר. מזחלת הרים עולה 25 שקלים לילד בגיל 12 ומטה ו- 30 שקלים למבוגר. לקבלת מחיר הסעה לחרמון אתם מוזמנים לבקר גם במחירון ההסעות שלנו
  3. ציוד חם ואביזרים – מכיוון שאנו גרים בארץ ישראל, בה הטמפרטורות אינן נמוכות בהשוואה למדינות אחרות ברחבי העולם, לרבים מאתנו אין בגדים ממש חמים, כאלו שנחוצים לבילוי בחרמון. בילוי בחרמון דורש ציוד מתאים, אחרת אתם עלולים לקפוא מקור. תוכלו להצטייד בבגדי פליז וצמר וללבוש הרבה שכבות, זוהי אופציה אחת. במידה שלבישת שכבות רבות מכבידה עליכם וגורמת לכם להרגיש מסורבלים, תוכלו לרכוש ציוד סקי או לבקש מחברים או קרובי משפחה שנוהגים לצאת לחופשות סקי להלוות לכם את הביגוד. תוכלו גם לשכור ציוד סקי במושב נווה אטי"ב, שנמצא למרגלותיו של החרמון.

כמו כן, חשוב להצטייד במעילים, כובעי צמר, מחממי אוזניים, מגפיים, בגדים חמים להחלפה, נעליים נוספות, למקרה שהנעליים שלכם יתרטבו וגרביים נוספים. נוסף על כך, חשוב לקחת מטען נייד למובייל, קרם הגנה ומשקפי שמש.

  1. הסעות – הזמנת שירותים מחברת הסעות יכולה לחסוך לקבוצת החברים או לבני המשפחה את הצורך לנהוג או להוציא מספר רכבים. נסיעה לחרמון יכולה להיות מאוד ארוכה – במידה שנוסעים למשל מתל אביב, תמשך הנסיעה בסביבות 3.5 שעות. במידה שאתם מעוניינים לחסוך אנרגיות, ליהנות מזמן איכות עם הנוסעים ולהגיע אל האתר רגועים ונינוחים, תוכלו לפנות אל החברה שלנו – "אבי הסעות" וליהנות מנסיעה נינוחה ורגועה.
  2. נסיעה עם ילדים – במידה שנוסעים עם ילדים, כדאי לנצל את זמן הנסיעה כדי ליהנות מהבילוי המשפחתי. אפשר להסביר לילדים על הנופים המשתנים, לעצור כדי לראות בעלי חיים שנמצאים בצדי הדרכים ולספר להם על בעלי החיים הללו.

כמו כן, כדאי להצטייד בסנדוויצ'ים, פירות ומים (שחיוניים כמובן גם למבוגרים) ולהכין רשימת השמעה שמכילה שירים שבני המשפחה אוהבים.

  1. עצירות בדרך לחרמון – תוכלו להעשיר עוד יותר את הטיול ולעצור באזורים שונים בדרך אל החרמון. תוכלו למשל להגיע אל קיבוץ כפר חרוב, אל התצפית "מפצה לשלום" ולראות את רכס הרי מירון, צפת, טבריה, הרי נפתלי והכנרת. כמו כן, תוכלו לבקר במושב אניעם, מדובר על כפר אמנים בו תמצאו סבונים ונרות, שעונים, עבודות פיסול, ציורים ותכשיטים שהוכנו על ידי רוב תושבי הכפר.